Nešu aš lino rankšluostį raštuotą
Močiutės drobes austas, linines.
Aš saugau tai, kas protėvių man duota
Su meile paliečiu ir klumpes medines.
Birutė Danielienė

Žadžiūnų bibliotekoje surengta paroda „Močiutės skrynią pravėrus“ skirta Tautodailės metams paminėti. Bibliotekininkės paprašytos Žadžiūnų moterys atnešė daiktų, kuriuos saugo, kaip savo mamų ir močiučių, tėvų ir senelių ar net prosenelių atminimą. Kiekvienas parodos eksponatas turi savo istoriją, visi jie liudija kiek daug į juos sudėta meilės, kruopštumo, atsidavimo ir darbštumo.

Išsaugotu palikimu ar savo kūryba, rankdarbiais pasidalino: Janina Piščikienė, Ona Niekienė, Elena Laurinavičienė, Aldona Michailova, Irena Jonutienė, Ona Lekavičiūtė, Gėnė Urbonavičienė, Janina Povilaitienė, Teresė Pocienė, Albina Bagdonienė, Pranas Balčiūnas, Emilija Kaltanienė.

Parodoje demonstruojami eksponatai nukelia į tuos laikus, kai dažnuose namuose buvo sekamos pasakos, skambėjo liaudies dainos ir giesmės, dėmesingai laikomasi liaudies papročių, o nepailstančios moterų rankos mezgė, audė, verpė siuvinėjo.

Paroda „Močiutės skrynią pravėrus“ padėka mus džiuginančioms mieloms mamytėms ir močiutėms, tėvams ir seneliams, esantiems dar su mumis ir visiems tiems kurių jau nebėra. Tai puikus būdas parodyti, kad nepamiršta jų išmintis, kūrybingumas ir išradingumas, dosnumas, kantrybė, skleista meilė ir šiluma. Tai būdas pasidalinti įgautais gebėjimais ir perduoti juos ateinančioms kartoms.

Paroda „Močiutės skrynią pravėrus“ Žadžiūnų bibliotekoje bus eksponuojama iki liepos 22 d.