2018 m. Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka (ŠRSVB) įgyvendino LKT projektą „Šiaulių rajono turistinių maršrutų vizija jaunimo akimis“, kurio tikslas – darbuotojų ir vietos jaunimo kvalifikacijos kėlimas, kraštotyrinių gebėjimų ugdymas ir patriotiškumo skatinimas, panaudojant IRT technologijas ir suteikiant žinias, įgūdžius kaip virtualų kompiuterinį žaidimą Minecraft panaudoti bibliotekų edukacinėms ir turistinėms, kraštotyros veikloms. Jo metu buvo organizuoti Minecraft“ žaidimo pritaikymo mokymai, sukuriant atskirų rajono vietovių kraštotyrinių maršrutų bei lankytinų vietų objektų praeities ar ateities vizijos filmukus. Juos vedė VšĮ „Creativitas“ atstovai: Agnė Rapalaitė ir Vytis Ragauskas. Dalyviai sužinojo apie  „Minecraft“ galimybes, pasimokė juo žaisti, aptarė būdus, kaip šį interaktyvų kompiuterinį žaidimą panaudoti kraštotyrinių maršrutų bei lankytinų vietų objektų praeities ar ateities vizijos sukūrimui. Tuo pat metu bibliotekininkai įgijo įgūdžių, kaip pradėti edukacinį kraštotyros „Minecraft“ projektą, kaip dirbti su grupe, žaidžiančia ir kuriančia šį  žaidimą, kaip įgyvendinti išsikeltus tikslus ir sistemingai planuoti užsiėmimus. O po to kartu su jaunimu vykdė praktinę užduotį – sukūrė 9 reprezentacinius video filmukus, panaudodami „Minecraft“ žaidimo platformą ir juos įkėlė į bibliotekos Youtube tinklą. Juos galima pamatyti čia (https://www.youtube.com/channel/UCeXj3udlRoPm3co-WqvKH6g?view_as=subscriber)