Nusipurtau sniegą nuo pečių,
Vėl į kitą dieną mintimis lekiu,
Kad prikelčiau atmintį senų tėvų,
Dar palabinčiau savo vaikus.
Taip kiekvieną dieną kalendoriuje naršau,
Ką pagaunu įdomaus ten užrašau
Iš paskos man skrenda daug dienų
Nes į ateitį vis drugeliu skrendu.
(Ona Baliukienė)
2019 m. vasario 26 dienos popietę Ringuvėnų gyventojai rinkosi į biblioteką paklausyti lektorės Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausiosios metodininkės Audronės Kiršinaitės paskaitos „Antras kalendoriaus gyvenimas“.
Vienas iš paslaptingiausių reiškinių yra laikas. Žmogus bando jį suprasti ir išmatuoti, kurdamas laikrodžius ir kalendorius, rašydamas dienoraščius ar atsiminimų knygas, fotografuodamas. Tačiau niekam nėra pasisekę „sučiupti“‚ „sustabdyti“ laiko. Laikas taip lieka neapčiuopiamas: neaišku, iš kur jis ateina ar kur nueina.
Bibliotekininkės Janinos Butnorienės paraginti gyventojai į biblioteką, jau gerokai prieš renginį, atnešė nemažą kiekį senų kalendorių, iš kurių parengta paroda „Kalendoriai iš mūsų buities“. Susirinkusieji galėjo pasigrožėti 146 kalendorių paroda. Kalendorių forma labai įvairi: nuo kišeninių iki ant sienos kabinamų didelių kalendorių, o taip pat ir tematikos įvairios: šeimininkės, šeimos, valstiečių, sporto, bažnyčių išleistų katalikiškų, vardiniai šeimos su nuotraukomis ir kt.
Lektorė Audronė Kiršinaitė su parengtomis apibendrintai papasakojo kalendorių istoriją nuo pirmųjų ištakų 20 tūkst. m. prieš Kristų. Ir pačių netikėčiausių formų: amžinasis kalendorius su kuriuo galima skaičiuoti laiką metai iš metų, kalendoriai ant papiruso, ant kaulų, pagaliukų ir t. t.
Parodą papildė lektorės atsivežti senoviniai kalendoriai iš asmeninės kolekcijos ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos fondų.
Janina Butnorienė,
Ringuvėnų bibliotekos bibliotekininkė