Tai kas, kad šiemet toks pavasaris vėlyvas
Ir nematyti tėviškėj pražydusių žibučių.
Tegul Velykų džiaugsmas kiekvienoj širdy bus gyvas
Su beržo šakele ir kraitele margučių.
Sunku nustatyti margučių kilmę. Šiandien jų marginimas mūsų krašte ir slavų tautose yra susijęs su Velykų šventėmis. Tačiau kiaušinių dažymo ir jais keitimosi paprotys yra daug senesnis už krikščionybę. Beveik visos senojo pasaulio tautos tą paprotį žinojo. Dar prieš Kristaus gimimą kiaušinis buvo laikomas ne tik pavasario gamtos atgimimo simboliu, bet ir kiekvieno gyvio pradžios simboliu. Žinome, kad tokiu simboliu kiaušinį laikė ir senovės egiptiečiai, žydai bei romėnai. Kad tokiu pat simboliu kiaušinį laiko ir lietuviai, liudija iš dalies dar kai kur išsilikęs paprotys kiaušinius dažyti ne tik per Velykas, bet ir per šv. Jurgį bei Sekmines. Lietuvoje margutis labiausiai susijęs su Velykomis ir Lietuvoje pažįstamas jau iš XVI amžiaus.
Bridų kaimo gyventojus 2019 m. balandžio 25 dienos, ketvirtadienio popietę į tradicinį renginį „Margi margučių raštai“ kvietė kultūros namų ir bibliotekos darbuotojai. Norintys papuošti savo velykinį stalą margučiais, išmokti marginimo technikos, susipažinti su jų raštais bei simboliais turėjo galimybę tai įgyvendinti edukacinės veiklos metu. Edukacinį užsiėmimą vedė tautodailininkė Rasa Šiškuvienė.
Dalyviai patyrę daug džiugių akimirkų, įgiję patirties su margučių kraitelėmis išskubėjo namo išsinešdami velykinę dvasią, pavasario džiaugsmą, naujas idėjas, Šventų Velykų proga visus
kviesdami džiaugtis gyvenimu ir visavertiškai jį gyventi. Kviesdami džiaugtis visomis mums suteiktomis gyvenimo dovanomis: kiekviena diena, kiekvienu mums duotu žmogumi. Linkėdami atgimstant gamtai, keistis patiems, kad dar labiau mylėtume, geriau suprastume vieni kitus, lengviau prisipažintume klydę ir taisytumėmės. Kad išgyventume šį džiaugsmą savo širdyse ir gyvenime ne tik Velykų rytą, bet ir kasdien vis iš naujo, kad patirtume mums suteiktą gyvenimo pilnatvę.
Su pavasariu !!!
Rasa Šiškuvienė,
Bridų bibliotekos bibliotekininkė