„Sveikata – tai visiškas fizinis, dvasinis ir socialinis gerbūvis, o ne tik ligos ar negalavimų nebuvimas“. Sveikas, kupinas jėgų, energingas žmogus gali gyventi visavertį gyvenimą, patirti darbo ir kūrybos džiaugsmą. Tačiau norint geresnės savijautos, sveikatos išsaugojimu ir stiprinimu reikia rūpintis patiems, domėtis naujomis ir veiksmingomis galimybėmis, jas taikyti praktikoje. Šiuo tikslu Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka 2017 m. rugsėjo 21 d. sukvietė visus besirūpinančius sveikata į paskaitą „Ruduo šeimos ir žmogaus gyvenime“. Paskaitos tikslas – supažindinti bendruomenę, kaip saugoti ir puoselėti sveikatą pagal Rytų mediciną.
Paskaitos metu lektorės Rasa Vaičiuvienė ir Vilma Bagdonienė išsamiai pristatė Rytų mediciną, jos kilmę, gydymo metodus. Įdomu tai, kad Rytų medicina teigia, jog fizinio kūno negalavimai glaudžiai susiję su jausmų sfera. Jausmai gali susargdinti organus, arba pažeisti organai gali išbalansuoti mūsų jausminę sferą. Vien stebėdami žmogaus elgesį, jo reakcijas ir jausmus, jau galime nuspėti, kokie jo organai yra pažeisti. Pvz. pažeistas inkstų kanalas duos baimės jausmą, perdėtą nuolankumą, žmogus greičiau pasimes, palūš sudėtingoje gyvenimo situacijoje. O viso to geriausias gydytojas – maistinės žolės, nes jų energija ne tik gydo organus, bet turi ir tą subtiliąją sudedamąją savybę, kuri harmonizuoja jausmus.
Visi susirinkusieji susidomėję klausėsi įdomių faktų apie Rytų mediciną, uždavinėjo klausimus, diskutavo, vaišinosi rytietiška arbata, praktiškai išbandė daugiafunkcinį prietaisą, kuris sukurtas remiantis kinų medicinos filosofija ir taip susipažino su alternatyviais organizmo sveikatinimo metodais.
Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja