Niekas nenuginčys, kad pavasaris yra svajonių, įkvėpimo, žydėjimo metas! Pavasaris – toks gražus, kad apie tai negalima nutylėti ir jo  neįmanoma nemylėti. Tai suteikia gyvybės ir vilties, nes pavasaris yra laimė. Žydėjimo ir žalumos įkvėpta, Gilaičių biblioteka surengė naujai gautų knygų ir paskutinių tulpių žiedų parodą „Žydėjimas tarp knygų“. Mintis gimė staiga, aplankius Gilaičių bibliotekos skaitytojos ir pagalbininkės Rasos Anglickienės sodybą, ir ten  išvydus daugybę puikių  įvairiaspalvių tulpių. Pati Rasa apie kiekvieną tulpės žiedą galėtų pasakoti ne vieną valandą: kur įsigijo šios gėlės svogūnėlių, kaip juos reikia prižiūrėti, kada svogūnėlius iškasti, kada pasodinti. Stebina šios moters kantrybė ir darbštumas. Jos manymu, kiekvienas  turi savo laisvalaikio praleidimo formą, o ji atsipalaiduoja ir relaksuoja tarp gėlių. Paklausus Rasos, ar pritartų sumanymui suruošti tulpių ir naujai gautų bibliotekos knygų parodą, ši nedvejodama sutiko. Buvo pasirinkta gegužės 22 diena.  Kadangi karantino sąlygomis parodos bibliotekoje aplankyti niekas negalės,  ekspoziciją nutarta suruošti  aikštelėje prie bibliotekos. Arti  šimto tulpių žiedų buvo sumerkta į spalvotomis juostelėmis apjuostus stiklainėlius. Rasa Anglickienė ekologinių idėjų propaguotoja, o stiklainėliai tam puikiai pasitarnavo. Naujos knygos bibliotekos skaitytojų šiuo periodu  labai laukiamos, tad  netrūko dėmesio ir joms. Kviesdami į parodą gilaitiškius, norėta atkreipti dėmesį  ir į estetinį  parodos vaizdą, gražų gėlės ir knygos pateikimą bendrame kontekste. Visi, kurie aplankė parodą „Žydėjimas tarp knygų“ buvo sužavėti tulpių rūšių įvairove, parodos idėja, dėkota ir saulutei, kuri nešykštėjo šilumos ir kaitresnių spindulių.

Gilaičių biblioteka pasiruošusi žengti į vasarą. Ryškiaspalviai gėlių žiedai  ir knyga puikus derinys, tai lyg šaukliai gyventi, žavėtis, mylėti ir atrasti mažus džiaugsmo krislelius kiekvieną akimirką.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė