Visi keliai veda į Kuršėnus : (istorinės ir kultūrinės išvykos) / Jonas Kiriliauskas. – Vilnius : Litera ; [Kuršėnai, Šiaulių r.] : Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras, 2018 (Šiauliai : Šiaulių sp.). – 135, [1] p. : iliustr. ; 21 cm. – Bibliogr.: p. 133-135 (87 pavad.). – Tiražas 1000 egz.. – ISBN 978-609-8144-78-9
Jonas Kiriliauskas, remdamasis archyvine medžiaga, knygoje „Visi keliai veda į Kuršėnus. Istorinės ir kultūrinės išvykos“ siūlo skaitytojui susipažinti su istoriniu ir kultūriniu Kuršėnų kraštovaizdžiu. Kadangi įvairiais istorijos laikotarpiais Kuršėnai buvo nemažas administracinis ir kultūrinis centras, autorius, vesdamas skaitytoją į Kuršėnus, pasakoja kraštui svarbias istorijas. Kelionė baigiasi prie miesto, nors kartais miesto riba peržengiama – juk tai pasakojimas ir apie Kuršėnus.
„Ši knyga yra tarsi sėdimas į brikelę ar diližaną ir neskubus, lyg arklių tempiamas, važiavimas link Kuršėnų, pasižvalgymai į tai kas matyti šalia kelio ar kiek toliau nuo jo. Mes keliausime ne tik tais keliais ir keliukais, kurių šiandien gal jau ir nebėra, mes keliausime ir laiku. Jeigu mūsų pasakojimui prireiks, nukeliausime ir toliau nuo kelio, bet labai nenuklysim. Pasakojimo laikas gali išsitęsti iki pat spėjamo XIII amžiaus, nors iš tų laikų rašytonių šaltinių apie Kuršėnus ir jų apylinkes neturime, todėl tenka pasitelkti išmonę ar literatūrą.“
Iš knygos „Įvado“, p. 6.
Jonas Kiriliauskas – Šiaulių r., dirbantis ir kuriantis rašytojas, istorikas, kultūrininkas, išleidęs jau keturias knygas: esė rinkinį „Savęs okupacija“ (2009), novelių rinkinį „Ženklai“ (2012), istorinę knygą „XIX a. XX a. pirmosios pusės Kuršėnai. Gyvenimo fragmentai, laikas ir žmonės“ (2014) ir „Kuršėnų bibliotekos istorija (žmonės, knygos, laikas)“ (2005).
J. Kiriliauskas – 6 knygų bendraautoris.
Savo kūrybą ir istorijos tyrinėjimus yra publikavęs leidiniuose „Literatūra ir menas“, „Šiaurės Atėnai“, „Metai“, „Šiaurės Lietuva“, „Šiaulių kraštas“. Interneto dienoraštyje bernardinai.lt ir kt.
„Rašyti tokią knygą apie Kuršėnus ir jų apylinkes paskatino noras kuršėniškiams ir jų svečius papasakoti įvairių istorijų, kurios „išsidėsčiusios“ pakeliui į Kuršėnus. Dėl to ir pavadinimas toks pasirinktas – senojo posakio apie visus kelius, vedančius į Romą, perfrazavimas.
Rašyti reikia nes tokių istorijų Kuršėnai neturi, o pradėjus kaupti įvairias istorines žinias apie mūsų miestą, norisi pasidalyti jomis su visais, kurie domisi visais, kurie domisi arba perskaitę susidomės Kuršėnais ir gal būt kada nors, kai miestas taps įdomus turistams, vietiniai gidai galės pasirinkti šias istorijas kaip turistinius maršrutus, kuriais vaikščiodami pristatys miestą. O pradėti tuos pasakojimus norisi iš toliau – miesto prieigų. Dabar galima liūdnai konstatuoti, kad Kuršėnai čia užklystančiam keliautojui yra visiškai uždari informacine prasme: jokių nuorodų, jokių atminimo ar kitokių istorinių ženklų čia nėra. Atrodo, kad miestas gyvena išskirtinai šiandiena. <…>
Norisi tikėti, kad ši knyga bus akstinas Kuršėnuose atsirasti bent jau informaciniams ženklams, lankytinoms vietoms pažymėti, o gal tai bus įdomių pasivaikščiojimų po miestą ir jo priemiesčius gidas, supažindinantis su unikalia ir įdomia Kuršėnų ir jų apylinkių istorija, paįvairinantis miestelėnų ir miesto svečių poilsį“.
Iš knygos „Pratarmės“, p. 4-5.